Titulka
Užívateľ

Ako sa starať o vlnený kabát?

Ak je vám osud vášho kabátu milý, starajte sa o neho

Po každom nosení

Vlna vyniká schopnosťou nasávať do svojich vlákien vodu a tým vytvára teplo. Preto je veľmi dôležité po príchode domov neodkladať kabát do skrine, ale zavesiť ho na ramienko tam, kde prúdi vzduch a nesvieti priame slnko. Dôkladne preschne a nevytvoria sa podmienky pre vznik plesní a zatuchnutého zápachu.

Zbavovanie nečistôt

Prach, zvieracie chlpy a iné drobné suché nečistoty odstránite samolepiacim valčekom a opatrnou prácou kefy s krátkym vlasom.

Škvrny a posezónne čistenie zverte do rúk odborníkov a rozhodne vlnený kabát neperte doma, pretože aj keď vyberiete šetrný program, môže sa vám zraziť podšívka. V čistiarni sa radšej popýtajte na referencie a vyhnite sa prevádzkam, ktoré žehlia kabáty jednoduchou a rýchlou metódou na nafukovacej figuríne. Vypúšťanie pary pod tlakom dokáže odev znehodnotiť. 

Letný spánok

Kabát z čistiarne vložte do špeciálneho obalu na šaty spoločne s odpudzovačom škodcov. Aj keď je vaša domácnosť čistá, mole k vám môžu nasťahovať od susedov. Najlepšie je, ak sa vyzbrojíte napríklad levandulou, škoricou alebo rozmarínom. Rozmnožovanie molí zatrhnete vetraním skrine. Pustíte tak dovnútra čerstvý vzduch, chlad a svetlo, čo sú protiklady podmienok, ktoré mole potrebujú k životu. Oblečenie radšej približne každé dva mesiace skontrolujte a prerovnajte.

Attention,

unfortunately our new system does not remember your old password, but do not despair!

Your new password will arrive in the e-mail.