Užívateľ

Ako si vybrať kabát?

Vyznať sa v širokej ponuke kabátov môže byť tvrdý oriešok. Ako vybrať dobre padnúci kabát, ktorý splní svoj účel a ešte k tomu vyzerá šik? V skutočnosti stačí poznať 5 jednoduchých pomocných pravidiel. 

Dĺžka

  • Pre voľnočasové aktivity sa hodí kabát po pás.
  • Univerzálne – pre voľný čas aj k obleku sa hodí kabát do polovice stehien.
  • Formálny a veľmi elegantný je kabát až po kolená.

Kvalitný materiál

Ročné obdobie rozhoduje. Počas teplej jesene poslúži ľahký bavlnený kabát, v sychravom počasí vás podrží trenchcoat s nepremokavou úpravou. Počas miernej zimy si vystačíte s módnymi kabátmi zo syntetických materiálov. Pred tuhšou zimou vás najviac ochránia vlnené kabáty s prímesou kašmíru. Pričom minimálne množstvo hrejivého prírodného vlákna je 50%. Hľadajte radšej zloženie, ktoré obsahuje aspoň 70% vlny, pretože čím vyšší podiel, tým lepšie pre vás. Také kabáty sú ale finančne náročnejšie, lenže ak ide o pohodlie, oplatí sa priplatiť. Vlnené kabáty sú odolnejšie a pri správnej starostlivosti vám vydržia dlhé roky.

Správna velikosť

Kúpte si kabát, ktorý vám sedí teraz a nečakajte, že za pár rokov schudnete, alebo priberiete.Výhovorkou, že zlou veľkosťou zastávate ležérny XXL outfit, nikoho neoblafnete. A pokiaľ takýto kabát ešte nevhodne skombinujete so zbytkom outfitu, nebude sa vám hodiť. Myslite na to, že ak je kabát priliehavý, tak viac izoluje a tým aj viac hreje.

Pred nákupom si zmerajte obvod hrudníka, ramien a dĺžku od ramena po zadok, aby ste mali predstavu o tom, aká je ideálna dĺžka vášho kabátu. Ak budete pod kabátom nosiť sveter, rovno si ho oblečte aj pri skúšaní. 

Vybrali ste správne?

  • Ramenné švy kopírujú vaše ramená.

  • Rukávy kabátu presahujú okraj rukávu oblečenia pod ním a nedosahujú ohyb zápästia. 

  • Kabát nie je kratší ako sako. 

  • Zdvihnite ruky, sadnite si, ohnite sa k topánkam, váš pocit napovie.

Farba

Čierna farba je univerzálna a vďačná. Ľahko ju skombinujete s čímkoľvek a je najvhodnejšia na spoločenské udalosti.

Je vhodné mať aj kabát šedej a hnedej farby. Tieto zemité farby sú tiež dobre kombinovateľné a zároveň vnesú do vášho šatníka nadčasový šmrnc. Ak sa nebojíte experimentovať, siahnite po aktuálných trendy farbách ako sú bordová, khaki či tmavozelená.

Doplnky

Menej je viac a v jednoduchosti je sila. Vyhnite sa ozdobám a trendy výstrelkom. Voľte jednofarebný, decentný, neutrálny a minimalistický kabát, ktorý nevyjde z módy ani za niekoľko rokov. Pre ozvláštnenie kabátu sú tu šály, rukavice, bekovky a klobúky.

Attention,

unfortunately our new system does not remember your old password, but do not despair!

Your new password will arrive in the e-mail.